Доктор медичних наук, старший науковий співробітник ДУ «Український НДІ медичної реабілітації та курортології МОЗ України» (м. Одеса) — сьогодні у нас в гостях Ірина Заболотна, яка розповіла, про що ж мовчить кишківник
«У західних країнах широко розповсюджений хронічний закреп. Від нього страждає до 27% населення. Але така статистика не є достовірною, оскільки багато людей, що мають відповідні симптоми не звертаються до лікаря, сподіваючись, що проблема вирішиться самостійно. Такі невтішні дані надали підставу віднести цей розлад до хвороб цивілізації.
Виконання певної програми обстеження дозволить відповісти на основне питання:
чи викликаний закреп органічною патологією (якщо так, то хворого передають конкретним фахівцям) чи носить функціональний характер (у такому випадку ним буде займатися або терапевт, або гастроентеролог).
Оскільки станом на сьогодні діагноз «функціональне захворювання» ставиться методом виключення, то виконання програми обстеження є обов’язковим
І тільки після того, як діагностику пройдено, буде виключено захворювання, що підлягають хірургічному лікуванню. Тоді до лікування залучають ендокринолога, гінеколога, психотерапевта, проводиться тривале лікування у гастроентеролога.
Солі магнію, зокрема, сульфат магнію, відомі своїм впливом на осмотичні процеси, завдяки чому збільшується об’єм кишечного вмісту, прискорюється час його проходження через кишківник, що і призводить до поліпшення консистенції випорожнень.
У зв’язку з цим природна мінеральна вода, що багата сульфатом магнію, покращує функцію кишківника 

При закрепі доцільно використовувати високомінералізовані та середньомінералізовані води із високим вмістом іонів сульфату та магнію.
Ми дякуємо Ірині Заболотній за таку цінну інформацію та нагадуємо, що у нашому асортименті є мінеральна вода, яка відповідає вищеназваним критеріям — Zajecicka Horka 