Доктор медичних наук, старший науковий співробітник ДУ «Український НДІ медичної реабілітації та курортології МОЗ України» (м. Одеса) — сьогодні у нас в гостях Ірина Заболотна, яка розповіла, про що ж мовчить кишківник☝️
«У західних країнах широко розповсюджений хронічний закреп. Від нього страждає до 27% населення. Але така статистика не є достовірною, оскільки багато людей, що мають відповідні симптоми не звертаються до лікаря, сподіваючись, що проблема вирішиться самостійно. Такі невтішні дані надали підставу віднести цей розлад до хвороб цивілізації.
📌Нормальна періодичність випорожнень — показник, що індивідуальний для кожної людини☝️При цьому прийнято вважати, що нормальна періодичність випорожнень для здорової особи коливається від 1-3-х разів/ добу до 1 разу/ 3 дні. Здебільшого, такі особливості носять спадковий характер.
❗️Закреп вважається функціональним і хронічним, якщо його симптоми з’явилися щонайменше за 6 міс. до моменту діагностики та зберігаються протягом щонайменше 3-х міс. (необов’язково безперервних).
Виконання певної програми обстеження дозволить відповісти на основне питання: ❓чи викликаний закреп органічною патологією (якщо так, то хворого передають конкретним фахівцям) чи носить функціональний характер (у такому випадку ним буде займатися або терапевт, або гастроентеролог).
Оскільки станом на сьогодні діагноз «функціональне захворювання» ставиться методом виключення, то виконання програми обстеження є обов’язковим✔️
І тільки після того, як діагностику пройдено, буде виключено захворювання, що підлягають хірургічному лікуванню. Тоді до лікування залучають ендокринолога, гінеколога, психотерапевта, проводиться тривале лікування у гастроентеролога.
📌Основні дієтичні рекомендації. Потрібно активно включити в раціон:
✅ овочі, фрукти, ягоди (переважно у сирому вигляді);
✅ рослинну олію;
✅ гречану, вівсяну, ячну та перлову каші, висівки;
✅ кількість випитої рідини слід збільшити до 1,5-2 л/ добу.
‼️ У комплексному лікуванні функціональних закрепів на певному етапі доцільне використання мінеральних вод 💧
💧Природні мінеральні води – це унікальний лікувальний засіб у терапії більшості розповсюджених хвороб внутрішніх органів, насамперед, органів травлення. Високу ефективність прийому мінеральних вод підтверджено численними дослідженнями та багаторічною практикою їх застосування. Лікувальні ефекти забезпечуються спектром мінеральних речовин та газів, які вони містять, а також температурою, режимом вживання й дозуванням.
☝️Наявність магнію у мінеральній воді забезпечує антиспастичний та послаблюючий ефект, відновлюючи моторику кишки шляхом стимулювання рухливої активності у хворих на хронічний закреп.
Солі магнію, зокрема, сульфат магнію, відомі своїм впливом на осмотичні процеси, завдяки чому збільшується об’єм кишечного вмісту, прискорюється час його проходження через кишківник, що і призводить до поліпшення консистенції випорожнень.
У зв’язку з цим природна мінеральна вода, що багата сульфатом магнію, покращує функцію кишківника 🙂☝️
При закрепі доцільно використовувати високомінералізовані та середньомінералізовані води із високим вмістом іонів сульфату та магнію.
📌Такі води рекомендовано вживати по 50 мл 1-3 рази/ день, за 45 хв. до їжі. Вода має бути кімнатної температури.
❗️За умов наявності абдомінального больового синдрому при закрепі, таку воду варто пити у теплому вигляді (38-42°С) протягом 1 місяця»
Ми дякуємо Ірині Заболотній за таку цінну інформацію та нагадуємо, що у нашому асортименті є мінеральна вода, яка відповідає вищеназваним критеріям — Zajecicka Horka 💧
☝️Ми рекомендуємо вживати дану воду на ніч, оскільки вона має виражену послаблюючу дію. Точне дозування та тривалість прийому призначає лікар індивідуально.
🛍 Замовити Zajecicka Horka можна на нашому сайті або ж пишіть нам у приватні повідомлення 📩😉