Сьогодні в гостях у нашої рубрики досвідчений лікар-педіатр, директор медичного кабінету «Pediatrics – сучасна педіатрія», лауреатка Національної премії «Жінка України-2020» (номінація «Заради життя»)

Віта Сакуляк

?‍⚕️

“Насамперед, варто сказати, що вода становить до 85% ваги немовлят. З віком цей показник знижується (65-70% у дорослих). Кількість води, яку має вживати дитина протягом дня залежить від багатьох факторів: статі, віку, рівня фізичної активності, температури повітря і клімату. Єдиних норм немає. Відповідно до загальних рекомендацій МОЗ України, питний режим для дітей може бути таким: діти віком 1-4 р. – 2-4 склянки в день, 4-8 р. — 5 склянок, 9-13 р. — 7-8 склянок, 14 років і старше – 8-11 склянок.

Необхідність води для організму дитини можна порівняти лише з найважливішою фізіологічною роллю мінеральних речовин, що входять до складу всіх клітин, забезпечують процеси дихання, росту, обміну речовин, активують ферменти, необхідні для синтезу гормонів, беруть участь в регуляції роботи всіх органів і систем. Багато макро- та мікроелементів є життєво необхідними. Їх називають ессенціальними — це кальцій, магній, натрій, калій, залізо, йод, цинк, фтор й інші☝️

Природна питна мінеральна вода є універсальним засобом для забезпечення організму чистою, насиченою мінералами водою. Залежно від кількості розчинених елементів вона буває столовою, лікувально-столовою та лікувальною.
Столова призначена для звичайного пиття і втамування спраги. Така вода для дітей повинна містити 250-500 мг мінералів/1 л.

Лікувально-столові та лікувальні води використовують для профілактики та лікування багатьох захворювань у дітей.

Згідно з протоколом санаторно-курортного лікування дітей, затвердженим наказом МОЗ України, рекомендовано наступне застосування вод:
✔️при хворобах органів травлення: гідрокарбонатні, хлоридні, сульфатні води, що містять магній, кальцій, натрій, калій, бор;
✔️при захворюваннях нирок: гідрокарбонатні, гідрокарбонатно-сульфатні мінеральні води з магнієм і кальцієм.

У компанії «Європейська вода» чудовий вибір якісних природних мінеральних вод. Та не забувайте: перед вживанням лікувальної або лікувально-столової води обов’язково порадьтеся з лікарем”