Вплив магнію на здоров’я людини

Сьогодні ми говоримо про важливість магнію і у нас в гостях заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор Галина Анохіна.

«Магній необхідний для нормального перебігу безлічі біохімічних реакцій і фізіологічних процесів в організмі:
✔️Mg2+ бере участь у роботі понад 300 різних ферментів;
✔️є необхідним елементом при вуглеводному, білковому та ліпідному обміні, при синтезі нуклеїнових кислот;
✔️контролює роботу м’язів, зокрема міокарда, має антиаритмичну дію, знижує артеріальний тиск;
✔️нормалізує діяльність нервової системи, є антистресовим мікроелементом;
✔️гальмує вивільнення гістаміну, тобто володіє антиалергічною дією.

❗️Дефіцит магнію в організмі:
?викликає спазми гладкої мускулатури та м’язові судоми, болі в кишківнику, спазм сфінктера Одді;
?підвищує скоротливість матки, є причиною болей у жінок під час менструації, а у вагітних виникають викидні, передчасні пологи, еклампсія;
?призводить до хвороб серцево-судинної системи, викликає спазм судин;
?підвищує артеріальний тиск, рівень холестерину в крові, збільшує ризик внутрішньосудинного тромбоутворення;
?прискорює процес старіння;
?різко підвищує ризик розвитку інсульту й інфаркту міокарда;
?сприяє розвитку імунодефіциту та утворенню оксалатних каменів в нирках, остеопорозу, остеартритів, пошкодженню зубів. Це обумовлено тим, що магній є другим після кальцію мінералом, який входить до складу кісткової тканини та емалі зубів ?

☝️Особливо важливе значення магній має для розвитку нервової системи, а надто у дітей????При нестачі даного елементу в підлітків падає успішність у навчанні, може розпочатися розвиток девіантних форм поведінки. У цьому віці інтенсивно збільшується зріст людини, тому значна кількість магнію надходить у кістки, що призводить до його дефіциту в нервовій системі. Нестача даного елементу зустрічається приблизно у 70% дітей із синдромом дефіциту уваги і гіперактивністю.

Магній — обов’язковий учасник синтезу практично всіх відомих нині нейромедіаторів у головному мозку. Порушення їх обміну викликає підвищену збудливість, агресію, мігрень, депресію, стомлюваність, безсоння, тремор, дезорієнтацію, судомні стани, ністагм, парестезію, призводить до виникнення неврологічних захворювань.

Потреба в магнії для дорослих — до 400 мг/ день:
✅ 300 мг — для жінок;
✅ 350-400 мг — для чоловіків;
✅ у вагітних жінок і матерів-годувальниць потреба в ньому підвищується на +150 мг/ добу, що разом = 450-500 мг/добу.

Щодня для збереження здоров’я людини необхідно близько 350 мг магнію, а з їжею надходить близько половини норми (це у кращому випадку). Близько 60% від загальної кількості міститься у кістках та інших твердих тканинах, які ми не вживаємо. Сучасна людина харчується рафінованою їжею? Так, при очищенні пшениці на виробництві втрачається більше 70% магнію, приблизно стільки ж залишається в лушпинні при обробці гречки та інших злакових. Магнію геть мало у хлібі, молочних, м’ясних та інших нинішніх продуктах харчування. Вміст магнію в них також залежить від складу грунту — введення в землю великої кількості хімічних добрив призводить до погіршення надходження магнію із грунту в рослини ?

?Важливим джерелом магнію є питна вода, склад якої теж залежить від місцевості. Із води магній легко всмоктується у кишківнику. Вчені виявили: у містах, де люди вживають «жорстку» водопровідну воду з високим вмістом магнію, яку можна пити некип’яченою, у жителів в середньому зафіксовано менш високий рівень холестерину, нижчий артеріальний тиск і доволі малі порушення серцевого ритму☝️
Щоб уникнути виникнення кишкових інфекцій та гельмінтозів, у більшості країн світу люди змушені вживати кип’ячену воду. Цей процес призводить до випадіння солі магнію в осад, а саме вода є найкращим джерелом поповнення організму мінералами, включаючи магній.

❗️?До мінеральних вод, які містять велику кількість Mg2+ цинку, калію, літію, йоду та інших мінералів, відносять сульфатно-магнієву воду ?Zajecicka Horka, яку вже понад 300 років видобувають у Центральних горах Богемії. Цей район Чехії відрізняється особливим складом майже непроникних гірських порід.

Атмосферні опади, повільно просочуючись через породи, піддаються дуже складним хімічним реакціям. У результаті утворюється чиста гірка вода, унікальна за вмістом магнію та сульфатних з’єднань. Завдяки цьому вона особливо цінна!»

❗️Друзі, нагадуємо, що Zajecicka Horka — це вода №1 у світі за вмістом магнію!☝️ У 100 мл цієї води є добова норма магнію для дорослої людини.