Сьогодні у нас в гостях

Олег Торгало

– наш партнер, власник бутику аюрведичної та східної медицини ROSA, який знається на таємницях жіночого здоров’я і не тільки. Говоримо про жіночий імунітет.

«У нинішній непростий час люди частіше замислюються про підтримку здоров’я та імунітету. Але що таке імунітет за аюрведою і як його підтримувати? У аюрведі немає поняття «імунітет», але є поняття нашої спільної життєвої сили – оджас. Якщо оджас сильний – буде міцний імунітет, ми будемо сильні в усіх своїх проявах. Збалансований оджас – це не тільки визначальний фактор для міцного здоров’я і довголіття, а й джерело сили розуму, тіла, зовнішньої привабливості, сяйва очей і шкіри.
❓Що впливає на силу оджаса, як його зберегти і примножити? Оджас не є окремою від всього організму субстанцією – він кінцевий, найцінніший продукт злагодженої роботи всіх органів і тканин. Але найбільше на оджас впливає те, що ми їмо і наскільки здорове наше харчування. Все, що їмо стає нами, а точніше, що ми перетравили. Неперетравлені продукти стають токсинами, забруднюють все тіло і знижують нашу здатність опиратися хворобам. Ми маємо бути надуважними, вибираючи «будівельний матеріал» для свого тіла. Наша травна система – корінь, що живить увесь організм.
У світі аюрведи в усьому суворо індивідуальний підхід. Але є деякі загальні правила. Одна з головних причин зниження оджаса – несвіжа, консервована, заморожена їжа. Треба вживати тільки свіжоприготовані страви. Здорова їжа, індивідуально підібрана, з’їдена в правильній кількості, в правильний час, при правильному стані розуму – головна підзарядка нашого оджаса. Ще важливо, щоб їжа легко перетравлювалась, була теплою, м’якою, маслянистою, без хімії. Тоді вона матиме максимальну користь для імунітету. Скоротіть до мінімуму рафіновану їжу, хліб, картоплю, м’ясо, сири, ті продукти, що формують слиз. Молоко можна пити тільки гарячим і зі спеціями. Слиз від важких продуктів потім накопичується у всьому організмі, являється ідеальним середовищем для мікроорганізмів.
Для імунітету важлива постійна рухова активність та позитивні думки. Професійний спорт виснажує оджас, а щоденні заняття йогою, плаванням, ходьбою – заряджають його. Добре приймати контрастний душ, загартовуватись, постувати, практикувати нетривале голодування.
Якщо ви захворіли, утримування від їжі (1-2 дні) буде найкращим рішенням. Наш внутрішній вогонь звільниться від щоденного перетравлювання і сам успішно спалить усі зайві токсини, віруси, бактерії, грибки. По апетиту можна багато що сказати про імунітет: слабкий апетит – слабкий імунітет. Не бійтеся іноді пропустити прийом їжі, щоб відновити здоровий апетит.
Багато серйозних хвороб зароджується в кишечнику. Побороти їх також добре допомагають спеції? Вони підтримують наше травлення і знищують мікроорганізми. Спеції не тільки дають дивовижний смак і аромат – це й джерело вітамінів, мікроелементів, ефірних масел.
?Вода. Не забувайте пити воду. Якісну та в достатній кількості! Тут варто сказати, що в даному випадку все теж досить індивідуально: комусь варто пити гарячу кип’ячену воду (45°C-60°C), іншим – кип’ячену нижчої температури (37°C-45°C), комусь кімнатної. Є люди, яким найкраще підходить вживання сирої води кімнатної температури. Якщо говорити про останню: ідеальна для людей з високим артеріальним тиском, при гострих запаленнях ШКТ, печії, перегрівах, коли турбує нудота, запаморочення. Скільки пити? Залежить від конституції: в середньому рекомендується вживати не менше 1,5 л – не більше 3л води на добу.
☝️Пам’ятайте дорогі жінки! Хвороби легше попередити, ніж лікувати. Ви – головний свій цілитель, здоров’я всієї родини у ваших руках. Визначте свою конституцію тіла, свої корисні переваги і живіть за ними. Жодна косметика не замінить гарне харчування, відпочинок, здорове травлення. Ваша привабливість, харизма, успішність, самореалізація – це все багато в чому забезпечується силою оджаса. Доглядайте й за своїми органами почуттів, не лише за шкірою та волоссям. Наше самопочуття – фундамент всіх благ і досягнень. Будьте наповнені здоров’ям і радістю!»
?Друзі, у бутику

ROSA – Бутик аюрведы и восточной медицины

ви можете придбати не лише аюрведичні продукти, а й якісну столову та лікувально-столову воду, яка подбає про імунну систему та здоров’я всього організму!

Адреса: вулиця Михайлівська, 24А.