У нас в гостях тренер-викладач, спортивний дієтолог, співзасновниця школи фітнесу та дієтології при федерації пауерліфтингу UNPF – Next Level, укладач навчальних програм і підручників з курсів «Фітнес дієтологія» і «Тренер тренажерного залу». Спікер безлічі семінарів по фітнес дієтології, майстер спорту з жиму штанги лежачи, чемпіонка України та Європи, володарка першого місця на Кубку світу з пауерліфтингу – Аніта Гресь.

«Я, як діючий тренер, дієтолог і виступаюча спортсменка, не можу переоцінити значення якісної води, коли мова йде про досягнення піку форми і максимальних спортивних результатів. Спортсмени особливо потребують якісної води та напоїв, адже наш організм працює на межі своїх можливостей, тому необхідно давати йому всі ресурси для відновлення. І мова тут, насамперед, про воду.

☝️Ось, чому:
?усі біохімічні реакції в нашому організмі протікають у водному середовищі;
?вода сприяє виведенню токсинів, в тому числі продуктів розщеплення білка, що дуже важливо при високобілковому харчуванні, якого дотримуються спортсмени;
?вода покращує нейром’язеву іннервацію, бере участь в накопиченні глікогену, тобто сприяє збільшенню силових показників спортсмена, координації та витривалості;
?вода необхідна для виробництва гормонів. А такі важливі для спортсмена процеси, як синтез білкових структур (ріст м’язів) і ліполіз (розщеплення жиру) – залежать, в першу чергу, від гормонального фону;
?м’язи складаються з води на 75%;
?головний мозок складається з води на 80%;
?наші суглоби містять синовіальну рідину, яка захищає хрящові поверхні кісток від стирання, основою якої також є вода. Можна написати не одну книгу про те, наскільки це важливо і актуально для спортсменів!

Дегідратація порушує діяльність серцево-судинної системи, клітинний метаболізм і терморегуляцію. Втрата організмом 3% води позбавляє людину можливості бігати, 5% – можливості тренуватися взагалі, а втрата 10% води небезпечна для життя.
Під час фізичних вправ ми активно дихаємо, чим збільшуємо витрату води організмом. Крім того, при виконанні фізичної роботи 75-80% м’язової енергії перетворюється в теплову. Так, чим більше м’язів – тим тепліше, але гірше доводиться в спеку.

☝️Чим більша у людини м’язова маса, тим більше їй потрібно води. Чим менший відсоток підшкірного жиру – тим швидше настає зневоднення. Ось, чому в спортсменів особлива потреба у воді! Але не тільки. Для охолодження організм виділяє піт, ще більше втрачаючи дорогоцінну вологу, а разом з нею ще й вітаміни, мінерали. При зневодненні, нестачі вітамінів групи B і таких мінералів, як магній, кальцій, калій, натрій часто виникають судоми. Тому необхідно відновлювати водний баланс та поповнювати запаси вітамінів і мінералів. Цим вимогам повністю відповідає мінеральна вода спортивної лінійки HEAD, вітамінні та енергетичні напої HEAD, що створені на основі джерельної мінеральної води, з додаванням натуральних соків. Вони на 100% задовольняють потреби організму спортсмена.

☝️?Я рекомендую пити воду HEAD протягом дня, особливо під час тренувань. Такі вітамінні напої чудово відновлюють сили спортсмена після заняття, а енергетичні напої з додаванням кофеїну й таурину сприятимуть вашій інтенсивній роботі, якщо вип’єте їх перед фізичними навантаженнями.

❗️Необхідно дотримуватися рекомендованого дозування та отримати консультацію лікаря при наявності будь-яких хронічних захворювань. Пийте воду HEAD і досягайте спортивних результатів, про які мрієте!»