Користь мінеральної води

Без води не було б життя. Організм людини більше, ніж на 50%, складається з неї, тому так важливо підтримувати водний баланс і щодня пити необхідну кількість рідини. Міра випитої води має істотний вплив на самопочуття, стан шкіри та волосся. Багато хто віддає перевагу газованій, замість звичайної очищеної, а деякі й зовсім вибирають газировку, адже вона здається тонізуючою, а також швидше втамовує спрагу. Але чи так це?

Мінеральні води

Коли ми чуємо про мінеральну воду, представляємо відразу ж гори і як вона освіжаюча прохолодна тече з джерела… А потім полиці в супермаркеті з величезним вибором різних газованих напоїв. До мінеральних відносяться всі типи вод, що містять розчинені солі, мікроелементи, іноді навіть біологічно активні речовини. Мінеральні води можна розділити на кілька класів у залежності від мінеральних речовин, що в них містяться (від прісних до високомінералізованих), призначення (столові, лікувально-столові або лікувальні), а також за хімічним складом (магнієві, хлоридні, сульфатні та інші). Природні джерела зазвичай містять велику кількість мінералів, тому найчастіше вони високомінералізовані. Вони також мають лікувальні властивості, і медики призначають їх своїм пацієнтам, у яких є та чи інша хвороба. Таку водицю не можна пити без консультації лікаря, адже крім користі, вона може завдати й шкоду вашому організму. Лікувальні та лікувально-столові часто рекомендують пити для профілактики різних захворювань, поліпшення загального стану організму, а також для підвищення імунітету.

Хімічний склад мінеральної води

Мінерали у воді знаходяться в розчиненому вигляді. Переважаюча кількість мінеральних солей і обумовлює її тип. Наприклад, та, що містить високу концентрацію іонів кальцію, називається кальцієвою, натрію — натрієвою. На нашому сайті ви знайдете широкий вибір природних мінеральних вод різного походження, і, відповідно, дії.

Природні мінеральні води, які містять магній, здатні допомогти з розладами шлунково-кишкового тракту, покращуючи обмін речовин. Така рідина володіє й деяким жовчогінним ефектом, покращує колір і тонус шкіри завдяки тому, що сприяє виведенню токсинів з організму. Згідно з дослідженням, проведеним у 2006 році, магній з високомінералізованої рідини засвоюється так само, як з будь-якого препарату. Тому вживання рідини з магнієм протягом декількох днів може добре вплинути на рівень цього елемента в організмі. Дуже широке застосування отримала також хлоридна, тобто з високим вмістом розчинених хлорид-іонів. Вода цієї групи регулює роботу кишківника, жовчних шляхів і печінки. Але вона може бути шкідлива для людей, які страждають підвищеним тиском. Кальцієву рекомендується пити людям з непереносимістю лактози. Таким чином, організм буде отримувати необхідну кількість кальцію. Всі ми знаємо, що кальцій сприяє зміцненню кісток, корисний для зубів, тому він так необхідний в раціоні. Вода з кальцієм може незначно знижувати тиск, але істотних протипоказань не має. Більшість природних мінеральних вод містять суміш мінералів, тому віднести їх до якогось одного класу досить складно. Їх називають за переважаючими мінералами, а саме: гідрокарбонатно-хлоридна, гідрокарбонатно-сульфатна й інші. Природно, що без повноцінного харчування, мінеральна вода, навіть якщо вона містить максимальну кількість мінералів, не забезпечить насичення організму необхідними речовинами й денною нормою мікроелементів. Вчені продовжують досліджувати вплив високомінералізованого еліксиру життя на здоров’я, а також методи лікування мінеральною водою. Доступні дані наукових експериментів і теорій, завдяки яким зараз з упевненістю можна говорити про користь мінеральної води, і чи допоможе вона заповнити нестачу кальцію, магнію, заліза та інших елементів в організмі. Мінводи містять високий рівень солей, що також впливає на водно-сольовий баланс організму. Слід враховувати, що вона не підходить для приготування їжі, оскільки деякі солі можуть випадати в осад, що не буде засвоюватися організмом.

Газована мінеральна вода: користь і шкода

Газована вода являє собою суміш води з вуглекислим газом. Якщо рідина містить понад 10 г газу на 1 л води, вона відноситься до газованих. Отримати її можна природним шляхом (з підземних водоносних горизонтів), а також штучно, збагативши її діоксидом вуглецю, але така рідина вже не буде відноситися до природних мінеральних. Принесе вона користь чи шкоду — залежить від її хімічного складу. Вугільна кислота дозволяє зберегти мінеральний склад води завдяки тому, що мінерали залишаються в розчиненому вигляді. Часто виробники штучно газують її перед пляшковим розливом і подальшим застосуванням в якості лікувальної або лікувально-столової. У невеликій кількості вживання газованої води не принесе шкоди, але постійно вживати її не варто, адже вона може викликати здуття живота і розвиток хвороб. Таку воду не слід пити людям із захворюваннями шлунка, оскільки вона буде підвищувати кислотність шлункового соку та стимулювати його вироблення. Слід також відрізняти мінеральну воду і газировку. Це абсолютно різні речі. Газировкою ми називаємо солодкі шипучки, які так люблять і дорослі, і діти. Це не мінеральна вода, а напої, які не містять корисних мінералів і не мають жодних лікувальних властивостей. Газировка навіть може погіршити ваше самопочуття, особливо якщо пити її протягом тривалого часу. Як висновок, такі напої слід вживати менше. Природна мінеральна вода в правильних кількостях забезпечить максимальну користь, якщо враховувати особливості вашого організму та стан здоров’я.