Кандидат медичних наук, доцент, досвідчена дієтолог-гастроентеролог – у нас в гостях Міхньова Наталія.
«Невтішна статистика: надмірною вагою страждає до 58% населення України, кожен 4-й має ожиріння – 24,1% ⠀
Серед причин: низька фізична активність, висока калорійність їжі, спосіб життя, недотримання питного режиму, характер та режим харчування.
Статистика: українці витрачають на їжу майже половину доходу – до 48%. Чоловіків з надмірною вагою 61,4%, жінок – 55,5%. Проблема ваги – не лише естетичний дефект, це впливає на всі системи і органи людини, може бути причиною виникнення понад 200 хвороб. Але зміни раціону і фізичного навантаження може не вистачити. Багато хто забуває про банальні профілактичні заходи, культуру харчування, «заїдають» стреси дня пізньою вечерею, зловживають важкою їжею (жирне, солоне, солодке), вважають корисними солодкі води, фреші.
Згідно останніх норм, діє принцип здорового харчування «тарілка здорового харчування українця», рекомендована дорослим і дітям від 2-х років.
Денна норма:
☝️не менше 300 г овочів і бобових;
☝️300 г фруктів і ягід;
☝️2-3 рази/день молочні продукти, яйця;
☝️риба (хоча б 2-3 рази/тиждень).
Важливо дотримуватися і питного режиму дня. Достатнє вживання води створює ілюзію ситості та покращує метаболізм. При надмірній вазі в організмі відбувається затримка натрію і води. Необхідно зменшити вживання солі до 2 г/добу, цукру до 25 гр/добу, гострих спецій, їсти м`ясо нежирних сортів, пити більше простої води. Пийте не більше 2 л рідини/день, включаючи чаї та рідкі страви.
Від стресу рівень магнію в організмі знижується, тому крім столової води, варто курсами пити мінеральні води, як от ZAJECICKA HORKA (№1 у світі за вмістом Магнію). Її можна вживати як лікувальними курсами (до їжі за 20-30 хв 3 рази/день, добова доза 100-200 мл) до 21 дня, так і профілактичними (перед сном по 50 мл) протягом тривалішого часу.
Призначати воду, дозування, курс лікування має лікар. ZAJECICKA HORKA володіє проносними властивостями, має жовчогінну, спазмолітичну, седативну дію, якщо її вживати перед сном. Добре переноситься дітьми та вагітними»
Міхньова Наталія: