20 жовтня в усьому світі відзначають День профілактики остеопорозу. Тож саме сьогодні ми вирішили поговорити на цю важливу тему з нашим гостем — лікарем-дієтологом Олександром Кущ.
«Остеопороз – це тихий «кістковий злодій», якого важко зловити «за руку». До групи ризику входять жінки старше 65 років і люди, які перенесли важкі захворювання з затяжним постільним режимом і гіподинамією.
До 30 років ми нарощуємо кісткову масу, а далі – поступово втрачаємо її. У жінок цей процес прискорюється під час менопаузи і досягає 3% на рік.
Офіційно остеопороз – це системне захворювання скелета, що характеризується зниженням кісткової маси і порушенням будови кісткової тканини, що веде до підвищеної крихкості кісток з подальшим збільшенням ризику їх переломів. Насправді ця проблема значно більша☝️
Кістковий скелет виконує основні 3 функції: механічну, захисну і метаболічну. Кістковий скелет – це живий орган, в якому протікають найважливіші процеси кровотворення, синтезу колагену, мінерального обміну. Дефіцит основних мінералів (кальцію, фосфору, магнію, міді, фтору, цинку, марганцю) може привести до 150 хвороб. На мінеральний обмін дуже впливає гормональний обмін: підвищена активність надниркових залоз і паращитоподібної залози може привести до резорбції кісткової тканини. Дисфункція гіпофіза в дитинстві може бути причиною карликовості. Щитоподібна залоза виробляє кальцитонін – гормон регулює обмін кальцію. Захворювання шлунково-кишкового тракту, особливо кишечника (кишківника), можуть привести до недостатнього засвоєння вітаміну D3 і до незасвоєння (удалить) кальцію. Цукровий діабет, ожиріння, алкоголь, надлишок кофеїну та куріння посилюють картину, не кажучи вже про гіподинамію.
?Кальцій – це не тільки компонент кісткової тканини. Найбільш споживаним є іонізований кальцій який щомиті використовується для розслаблення міофібрил: актину і міозину. Без нього наші м’язи були б повністю «склеєні» в буквальному сенсі слова.
Де ж брати таку велику кількість кальцію та інших мікроелементів? З їжі і напоїв. Кальцій знаходиться у скелеті у вигляді солей, а в клітинах – в іонізованому стані. В такому стані кальцій потрапляє до нас із зеленню, з молоком та водою.
Мінеральні води?ділять пальму першості по мікроелементах. Чудовим варіантом буде унікальна Rudolfuv Pramen. Її гідрокарбонатні іони підтримують кислотно-лужний баланс організму, перешкоджають розвитку ацидозу, що супроводжується виходом кальцію з кісткової тканини. Ця кальцієво-магнієва мінеральна вода забезпечує до 20% добової потреби кальцію, сприяє зміцненню кісткової тканини, тому знижує ризик розвитку і прогресування остеопорозу при курсовому застосуванні. Та не кальцієм єдиним: Rudolfuv Pramen добре зміцнює кістки і завдяки залізу, кремнію та марганцю у своєму складі. Перед вживанням порадьтеся з лікарем!
❗️І не забувайте вести активний спосіб життя. Це кращий стимулятор засвоєння кальцію й інших мікроелементів для зміцнення кісткової тканини. Дбайте про здоров’я вчасно»