Профілактика остеопорозу
20 жовтня по всьому світу відзначають День профілактики остеопорозу. Тому сьогодні ми вирішили поговорити на цю важливу тему з нашим гостем – лікарем-дієтологом Олександром Кущ.
Остеопороз – це тихий “кістковий злодій”, якого важко спіймати “за руку”. До групи ризику входять жінки, старші за 65 років, і люди, які перенесли важкі захворювання із затяжним постільним режимом і гіподинамією.
До 30 років ми нарощуємо кісткову масу, а далі – поступово втрачаємо її. У жінок цей процес прискорюється під час менопаузи і досягає 3% на рік.
Офіційно остеопороз – це системне захворювання скелета, що характеризується зниженням кісткової маси та порушенням будови кісткової тканини, яке призводить до підвищеної крихкості кісток із подальшим збільшенням ризику їхніх переломів. Насправді ця проблема значно більша
Кістковий скелет виконує основні 3 функції: механічну, захисну та метаболічну. Кістковий скелет – це живий орган, у якому протікають найважливіші процеси кровотворення, синтезу колагену, мінерального обміну. Дефіцит основних мінералів (кальцію, фосфору, магнію, міді, фтору, цинку, марганцю) може призвести до 150 хвороб. На мінеральний обмін має великий вплив гормональний обмін: підвищена активність надниркових залоз і паращитоподібної залози може призвести до резорбції кісткової тканини. Дисфункція гіпофіза в дитинстві може бути причиною карликовості. Щитоподібна залоза виробляє кальцитонін – гормон, що регулює обмін кальцію. Захворювання шлунково-кишкового тракту, особливо кишківника (кишківника), може призвести до недостатнього засвоєння вітаміну D3 і до незасвоєння (видалити) кальцію. Цукровий діабет, ожиріння, алкоголь, надлишок кофеїну і куріння посилюють картину, не кажучи вже про гіподинамію.
Кальцій – це не тільки компонент кісткової тканини. Найбільш споживаним є іонізований кальцій, який щомиті використовується для розслаблення міофібрил: актину і міозину. Без нього наші м’язи були б повністю склеєні в буквальному сенсі слова.
Де ж брати таку велику кількість кальцію та інших мікроелементів? З їжі та напоїв. Кальцій міститься в скелеті у вигляді солей, а в клітинах – в іонізованому стані. У такому стані кальцій потрапляє до нас із зеленню, молоком і водою.
Мінеральні води поділяють пальму першості за мікроелементами. Прекрасним варіантом буде унікальна Rudolfuv Pramen. Її гідрокарбонатні іони підтримують кислотно-лужний баланс організму, перешкоджають розвитку ацидозу, що супроводжується виходом кальцію з кісткової тканини. Ця кальцієво-магнієва мінеральна вода забезпечує до 20% добової потреби кальцію, сприяє зміцненню кісткової тканини, тож знижує ризик розвитку і прогресування остеопорозу за курсового застосування. Але не кальцієм єдиним: Rudolfuv Pramen добре зміцнює кістки і завдяки залізу, кремнію та марганцю у своєму складі. Перед вживанням порадьтеся з лікарем!
І не забувайте вести активний спосіб життя. Це найкращий стимулятор засвоєння кальцію та інших мікроелементів для зміцнення кісткової тканини. Дбайте про здоров’я вчасно